تابلو فرش و قیمت تابلو فرش

تابلو فرش و قیمت تابلو فرش

تابلو فرش به فرش هایی اتلاق می شود که بیشتر جنبه تزیینی دارند و معمولا مانند تابلو قاب شده و از دیوار آویزان می شود و بیشتر در سایزهای کوچک بافت می شوند.

از نظر قیمت فرش نوع تابلو فرش ماشینی ارزانتر و تابلو فرش دستبافت گرانتر می باشد.

تابلو فرش های دستباف به دلیل وفور طیف رنگ و ظرافت به کار رفته در ان از ارزش جهانی برخور هستند. و اغلب قیمت تابلو فرش دستبافت بیشتر است.

اغلب تابلو فرشه ای دست بافت در قالب پرتره بافته میشوند.

در هنگام خرید فرش و قیمت تابلو فرش نقش های هنری، تابلو فرش نقاشی ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش آیات و … از طرح های به کارگرفته در این نوع تابلو فرش هاست که معمولا با به روز شدن ابتکار هنرمندان قالیباف این صنعت بومی نیز با سلایق خریداران منطبق و به روز شده است.

در صورتی که بازارهای جهانی رونق پیدا کند بافت و فروش تابلو فرش دست بافت میتواند سهم خاصی در اشتغال زایی و کسب درامد ایفا کند.

در حال حاضر قدیمی ترین فرش دستباف دنیا که قالی پازیریک Pazyryk میباشد متعلق به ایران است که درموزه آرتیاژ سن پترزبورگ نگهداری میشود که قدمت Hن را به پنج قرن قبل از میلاد تخمین زده اند.

اساسا چون فرش بافته شده با تمام زیبایی و شکوهی که دارد زیر پا قرار میگیرد که به مرور زمان عادی میشود و زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد، لذا توجه عده ای از هنرمندان به این سمت سوق پیدا کرده که فرشهایی با نقشهای بسیار متنوع و رنگهای بسیار زیاد تولید کنند تا به دیوار نسب شود و در قاب گرفته شود که همیشه مورد دید و نظر علاقه مندان قرار گیرد که نسبتا نیز کار این هنرمندان و قالیافان تابلو فرش موفق بوده است.

قیمت تابلو فرش

فرشهای تصویری یک بعنوان پدیده ای نوظهور در تاریخ فرش بافی ایران به شمار می رود که گفته میشود با پیدایش صنعت چاپ (اوایل قرن سیزده) و ورود عکس و کارت پستالها، فرش تصویری نیز توسط استادان وهنرمندان خلاق دچار تغیرات زیادی شده که امروزه ما انها را به عنوان تابلو فرش می شناسیم تابلو فرش را فرش هنری نیز می نامند که جزو فرشهای ریز بافت به شمار می رود تابلو فرش چون دارای طرحهای تصویری می باشد از رج شمار بالا تولید میشود ( ۵۰ رج و گاها سفارش تا ۷۰ و ۱۰۰ رج نیز می رود ) تا بتوان نقاط ریز طرح را با تراکم گره وانواع رنگها نشان داد.

در تابلو فرشهای تصویری تعداد رنگها زیاد است چونکه رنگ در نشان دادن لطافت تصویر بسیار تاثیر گذار است.  رج شمار بالا ، زیاد بودن رنگها ، ظرافت بافت ، از ویژگیهای تابلو فرش های تصویری است که بر قیمت تابلو فرش تاثیر می گذارد.

در واقع تابلو فرش آمیزه ای از چندین هنر است هنر در هنر ، هنر نقاس یا عکاس ، هنر ریسنده  ، هنر رنگ رز ، هنر طراح و هنر دستان آفریننده هنرمند قالی باف زحمت کش که حاصل زحمت این هنرمندان تابلو فرشی میشود خانه شما عزیزان را زینت میبخشد.

رفتن به فروشگاه

کانال تلگرام بست بافت

پیج اینستاگرامی بست بافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *