خرید فرش دستبافت گونه و تفاوت فرش دستبافت

خرید فرش دستبافت گونه و تفاوت با فرش دستبافت

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی پیشرفت های خوبی در صنعت ایران هم صورت گرفته که از این رو همیشه در فرش ماشینی به روز ترین دستگاه های تولید و بافت فرش در ایران مشغول به کار بوده و هستند.

کارایی دستگاه تولید فرش ماشینی با ظرافت و تراکم بالا و بسیار زیادی است که لازم به ذکر است گفته شود هر چه ظرافت و تراکم فرش ماشینی زیاد باشد فرش ماشینی به فرش دستبافت گونه نزدیک تر است. که از این بین میتوان به فرش فرش دستباف گونه مشهد ، فرش دستباف گونه کاشان ، فرش دستباف گونه تبریز ، فرش دستباف گونه نگین مشهد را میتوان نام برد.

نخ به کار رفته در این دستگاه های بافت فرش ماشینی با سایز و نمره نخهای نازکتر است و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با سایز و نمره نخ غالبا ۱۸ بافته و تولید میشود.

پس تا اینجا متوجه این موضوع شدیم که فرش ماشینی تولید شده با دستگاه های گفته شده بسیار به فرش دستبافت نزدیک و میتوان گفت به نوعی فرش ماشینی دست بافت گونه نام دارد.

 

خرید فرش ماشینی دستبافت گونه

حال میتوان به بررسی جواب چند سوال رسید که :
دست بافت گونه بودن فرش ماشینی چه مزیتی را برای خریدار به همراه دارد؟

چرا مشتریان هنگام خرید فرش ، اغلب فروشندگان به دست بافت گونه بودن فرش ماشینی توجه زیادی دارند و توجه به این نکته چه فایده و مزیتی را برای خریدار به همراه دارد؟

خرید فرش دستبافت گونه و تفاوت فرش دستبافت

برای اینکه بدانیم در خرید فرش ماشینی و فرش مشهد نکته ای که باعث اهمیت به این موضوع شده چیست ابتدا کمی نحوه بافت فرش دست بافت را بررسی کنیم.

در فرش های دست بافت نخ پرز دور نخ تار ( نخ چله ) گره و تاب میخورد گره های خورده شده دور نخ چله عموما از دو نوع است (گره ترکی ، گره فارسی ) و غالبا به همین علت است که پشت فرش دست بافت عموما رنگ نخ پرز دیده میشود اما در فرشهای ماشینی غالبا نخ پرز یا همان نخ خاب فقط به صورت یک لایه یو(U) مانند دور نخ تار (چله) یک تاب میخورد به همین دلیل اگر پشت فرش را نگاه کنید نخ تار ( چله ) نیز قابل مشاهده است .

پایان بخش نخست…

رفتن به فروشگاه

کانال تلگرام بست بافت

پیج اینستاگرامی بست بافت

 

دیدگاهتان را بنویسید