راهنمای خرید فرش دستبافت بخش دوم

راهنمای خرید فرش دستبافت بخش دوم

در مقاله قبلی – راهنمای خرید فرش دستبافت بخش اول – نکات مهمی را که خریداران عزیز برای خرید فرش دستباف در نظر بگیرند عنوان کردیم، در این مقاله سعی شده تا نکات باقیمانده نیز بیان شوند.

در این مقاله- راهنمای خرید فرش دستبافت بخش دوم – چهار نکته قابل تامل دیگر در انتخاب و خرید فرش دستبافت قبل از توجه به قیمت فرش دستبافت مورد بررسی قرار گرفته است.

نکته پنجم: تیره بودن رنگ پرزها

یکی از مواردی که می تواند در خرید فرش دستباف شما را از دستبافت بودن فرش مطمئن کند رنگ پرزهای آن است. دقت کنید که رنگ پرزهای فرش در سمتی که خواب پرزهاست، تیره تر است.

نکته ششم: فرش دستباف هرچه کهنه تر، زیباتر و چشم نوازتر

گاهی نگرانی که مشتریان در خرید فرش دستباف دارند کهنه شدن فرش خریداری شده شان است، که قیمت فرش دستبافت به نسبت قیمت فرش ماشینی گرانتر است.

توجه به این نکته فنی بسیار جالب است که اگر فرش دستبافت با استفاده از الیاف طبیعی و مواد رنگرزی طبیعی بافته شده باشد هر چقدر که زمان بگذرد و به اصطلاح فرش کهنه تر شود، نه تنها زیبایی خود را از دست نمی دهد بلکه با گذشت زمان زیباتر شده و جلوه بیشتری پیدا می کند.

راهنمای خرید فرش دستبافت

– فرش دستبافت گل ابریشم طرح خشتی ۵۰ رج –

نمونه ای بسیار زیبا از فرش دستبافت ارائه شده در فروشگاه اینترنتی فرش دستبافت بست بافت 

نکته هفتم: تغییر دما در فرش دستبافت

الیاف طبیعی بکار رفته در فرش دستبافت چون از مواد طبیعی بافته شده اند، دمای فرش را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه میدارند. این خاصیت در فرش ماشینی ( فرش مشهد ، فرش نگین مشهد ، فرش زمرد مشهد) با وجود کیفیت بسیار بالای آنها، چون الیافت بکار رفته در آنها اکریلیک است این خاصیت را ندارند.

نکته هشتم: رنگ طبیعی فرش دستبافت

قبل از اینکه قیمت فرش دستبافت را پرداخت کنید، بهتر است سطح فرش دستباف را با یک دستمال نم دار امتحان کنید.

چند بار دستمال نم دار را بر روی فرش دستبافت بکشید، در صورتی که دستمال رنگ فرش را بگیرد یعنی رنگ آن مصنوعی است ولی اگر رنگی بر روی دستمال قرار نگرفت یعنی رنگ استفاده شده طبیعی بوده رنگ و بافت آن مطلوب است.

البته این نکته (نکته هشتم) برای فرش ماشینی مشهد هم صادق است که شامل سه برند فرش مشهد ، فرش نگین مشهد و فرش زمرد مشهد می شود.

فروشگاه اینترنتی فرش دستبافت

– فرش دستبافت گل ماهی –

نمونه ای بسیار زیبا از فرش دستبافت ارائه شده در فروشگاه اینترنتی فرش دستبافت بست بافت 

امیدواریم این مقاله نیز مورد پسند شما خریداران فرش دستباف قرار گرفته باشد و از بقیه مطالب موجود در فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت نیز دیدن فرمایید.

رفتن به بخش اول راهنمای خرید فرش دستبافت

رفتن به فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت

دیدگاهتان را بنویسید