راهنمای خرید فرش دستباف بخش اول

راهنمای خرید فرش دستباف بخش اول

فرش دستباف همواره طرفداران خاص خود را داشته و دارد. که البته حاضرند برای تهیه این فرشها هزینه زیادی را بپردازند. در این مقاله سعی بر آن شده که برای خریداران فرش دستبافت راهنمای خرید فرش دستباف آماده شود.

در این مقاله – راهنمای خرید فرش دستباف – به نکاتی ارزشمند را که می توانند به شما در خرید فرش دستباف کمک کنند بیان شده است.

نکته اول: درخشندگی فرش دستباف

توجه داشته باشید که فرش دستبافت دارای درخشندگی است و تصاویر آن جلوه خاصی دارند. شما چه از فاصله نزدیک و چه از فاصله دور به فرش دستبافت نگاه کنید به راحتی می توانید این ویژگی را در آن تشخیص دهید.

نکته دوم: پرز فرش دستبافت

همواره دقت کنید که پرزهای فرش دستبافت بسیار انعطاف پذیر هستند.

مقایسه انعطاف پذیری و نرمی در فرش دستباف و فرش ماشینی حتی با لمس کردن با کف دست هم قابل تشخیص است که چقدر پرزهای فرش دستباف نسبت به فرشهای ماشینی انعطاف پذیرتر و لطیف تر هستند.

تفاوت در نرمی و لطافت حتی در بین فرشهای دستبافت هم متفاوت است و هرچه لطافت و نرمی پرزها بیشتر باشه و انعطاف پذیری بالاتری داشته باشند بهتر است.

نکته سوم: رنگ پرز فرش دستبافت

به رنگهای پرز فرش دستبافت بسیار دقت کنید. در برخی موارد متاسفانه سودجویان از برای گول زدن چشم خریداران اقدام به رنگ کردن پرزهای فرش دستباف میکنند. به این عمل رنگ کردن سطح فرش دستبافت میگویند.

بنابراین لازم است موقع خرید فرش دستباف با دقت انتهای پرزهای فرش دستباف را نگاه کرده و ببینید که از انتهای پرز فرش تا ابتدی ان یکرنگ باشد.

راهنمای خرید فرش دستباف فروشگاه اینترنتی فرش

– فرش پرده ای چله ابریشم –

نمونه ای بسیار زیبا از فرش دستبافت ارائه شده در فروشگاه اینترنتی فرش دستبافت بست بافت 

نکته چهارم: عدم تقارن در فرش دستباف 

عدم تقارن در فرش دستبافت نشانه ای از اصالت و دستبافت بودن فرش است.

در فرشهای دستبافت ممکن است قسمت بالایی و پایین فرش به مقدار ناچیزی عدم تقارن و هم اندازه بودن داشته باشند. این نشانه ایراد فرش نیست. این نشانه ای از دستبافت بودن و خطاهای انسانی در بافت فرش است.

زیرا در مقایسه با فرشهای ماشینی به لحاظ ابعاد فرش و تقارن فرش، در قسمتهای مختلف فرش ماشینی تقارن و هم اندازه بودن پایین و بالای فرش بسیار نزدیک و متقارن هستند.

فروشگاه اینترنتی فرش دستباف

– فرش گل ابریشم طرح خشتی ۵۰ رج –

نمونه ای بسیار زیبا از فرش دستبافت ارائه شده در فروشگاه اینترنتی فرش دستبافت بست بافت 

در ادامه مقالات وبلاگ فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت به بررسی نکات دیگری برای راهنمای خرید فرش دستبافت به مشتریان عزیز فروشگاه فرش دستباف خواهیم پرداخت.

 

فروشگاه تخصصی فرش بست بافت

 

با تشکر از وبسایت مکباف

دیدگاهتان را بنویسید