فرش مشهد طرح افشان

فرش افشان

فرش های دستبافت ایرانی همواره دارای ترکیب رنگ و نقوش بسیار جذاب و دلپذیری هستند. و در این بین فرش ماشینی از این قاعده مستثنی نیست و همواره برای خرید فرش علاوه بر شانه فرش و تراکم فرش طرح فرش و رنگ فرش بسیار پر اهمیت است. یکی از طرح‌های پرطرفدار طرح افشان می باشد.
فرش افشان از سری فرش‌های زیبا و پرطرفدار می‌باشد که توسط کارخانجات فرش نگین مشهد، فرش مشهد و فرش زمرد مشهد بافت می‌شود.

فرش مشهد طرح افشان دارای تنوع و تغییر زیادی است و طرح های فرعی بسیاری از آن منشعب گشته است مانند افشان اسلیمی ، افشان شکسته، افشان ترنجدار، افشان گل اناری، افشان زنبق، افشان شاه عباسی.

فرش مشهد طرح افشان

طرح افشان برگرفته شده از گل ها و گیاهان و شاخ و برگ درختان و حیوانات است. رنگ های متنوعی دارد و طرفداران خاص خود را چه در داخل ایران و چه در خارج ایران دارد. در میان فرش ۷۰۰ شانه مشهد و فرش ۱۲۰۰ شانه مشهد، فرش مشهد طرح افشان ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه در رنگ های سرمه ای کرم و آبی فیروزه ای تولید و بافت می شود.

فرش کاشان طرح افشان

فرش افشان فرش دارای هارمونی خاصی برای دکوراسیون منزل میباشد. فرش افشان بخاطر نقوش سنتی فرش ، طرح زیبا فرش و … هارمونی سراسری ایجاد می کند. در طرح افشان که معمولا از یک نوع گل یا پرنده بوده و به یکدیگر متصل هستند قلم طراح در طول اجرای طرح افشان از ابتدا تا انتها برروی کاغذ باقی میماند و طرح در هیچ نقطه ای قطع نمی‌شود. و فقط در جاهایی که شاخ و برگ ها در زمینه فرش پخش و پراکنده می شود طرح از هم گشوده می گردد.

بیشتر بخوانید
بست بافت در تلگرام و اینستاگرام

بهمین دلیل چنین فرشی را فرش افشان می‌نامند. افشان به معنی آشفته و پخش گیسو نیز می باشد تنوع این فرش شاهکار دست طراحان هنرمند را در فروشگاه اینترنتی فرش مشهد بست بافت دنبال کنید.

یکی از فرش های بسیار زیبای طرح افشان مشهد، فرش مشهد کد ۸۰۱۰۳۰ مشهد می‌باشد که در رنگ بندی های مختلفی بافت و تولید شده است. فرش افشان مشهد با کد ۸۰۲۱۲۵ این فرش همچون فرش ۸۰۲۰۳۴ مشهد بسیار زیبا و با خاب بیش از ۹ میل بافت می‌شود.

فرش افشان در تراکم های ۲۱۰۰، ۲۵۵۰ و ۳۶۰۰ و شانه ۷۰۰ و ۱۲۰۰ بافته می‌شود.

فرش نگین مشهد طرح افشان

فرش نگین مشهد با بافت فرش افشان با کد ۲۵۹۱ در رنگبندی کرم، سرمه ای، لاکی، گردویی و آبی توانسته است مشتریان زیادی به خوب جلب نماید و همچنین فرش افشان گل مرغی کد ۱۲۰۳ در رنگهای سرمه ای و کرم در تراکم ۳۶۰۰ با خاب بیش از ۹ میل فرش نگین مشهد را بیش از همیشه نگین فرشهای ایرانی به شمار آورند.

بیشتر بخوانید
ده ویژگی خرید فرش ماشینی اینترنتی بخش اول

فرش نگین مشهد نه تنها در فرش افشان بلکه با بافت بسیار زیبا و متناسب با سبک فرهنگ و قدمت فرش دستباف ایرانی فرش ریزماهی ۷۰۰ شانه با کد ۲۵۲۰ در رنگ سرمه ای و کرم تحولی نو در بافت فرش ماشینی به سبک فرش دستباف ایفا نماید به نحوی که به خاطر طراحی بسیار دقیق و رنگ آمیزی هنرمندانه در انتخاب ۸ رنگ ان با گذشت چندین سال از بافت این فرش باز هم بیشترین مشتریان را به خوب جذب مینماید.

یکی دیگر از کارهای بسیار خوب فرش نگین مشهد این است که برای هر طرح و نقشه ای که به بازار ارائه می‌دهد ست کردن تمام سایزهای فرش نگین مشهد می‌باشد.

فرش زمرد مشهد طرح افشان

یکی دیگر از فرشهای افشان که به حق لایق افشان سلطنتی است فرش افشان با کد ۱۴۰۰۹ فرش زمرد مشهد می‌باشد. هرچند که این فرش زمرد مشهد ۷۰۰ شانه تراکم ۲۱۰۰ میباشد لذا آنقدر زیبا طراحی و بافت شده است که مشتریان این فرش را به ۱۲۰۰ شانه مشابه آن ترجیح می‌دهند.
مخصوصا رنگ کرم رنگ ۱۴۰۰۹ فرش زمرد مشهد که همچون یاقوتی نایاب همیشه در اولویت برنامه تولید و بافت آن از طرف فرش زمرد مشهد محسوب می‌شود.

فرش افشان با کد ۱۸۱۲۶ فرش زمرد مشهد که به صورت ۵۰۰ شانه تزاکم ۱۰۰۰ بافت می‌شود برای مشتریان عزیزی که یا به جهت درآمد کم و یا اینکه نمی‌خواهند زیاد برای خرید فرش هزینه کنند و در عین حال صاحب فرش با کیفیت و دوام داری شوند بافت شده است که توانسته مشتریان زیادی را جلب نماید.

بیشتر بخوانید
قیمت فرش ماشینی (خرداد ۹۹)

در این اواخر فرش زمرد مشهد اقدام به بافت فرش افشان ۱۵۰۰شانه تراکم ۴۵۰۰ با کد ۴۵۰۰ در رنگبندی کرم حاشیه مسی و کرم حاشیه کرم نموده است که برگ زرینی بر تولیدات خود محسوب می‌گردد.

قطعا همه مشتریان عزیر با نام فرش مشهد آشنایی دارند فرشی که از لحاظ کیفیت حرفی برای گفتن دارد. فرش ماشینی ایرانی بی نام فرش مشهد بسیار کمرنگ است به نحوی که اکثر مشتریان هنگام مراجعه به فروشگاههای فرش ماشینی اولین سوالشان از مغازه دار این است آیا شما فرش مشهد دارید؟