بررسی فرش ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه

یکی از شاخه های پرفروش فرش ماشینی ، فرش ۷۰۰ شانه است که به طور خلاصه درباره انواع آن در ادامه توضیح می‌دهیم.

برای آشنایی کامل با فرش کاشان مقاله را بخوانید.
به طور کلی فرش ۷۰۰ شانه‌های داخل بازار به ۳ بخش مختلف از فرش ماشینی تقسیم می‌شوند:

فرش ۷۰۰ شانه واقعی

فرش ۷۰۰ شانه واقعی دارای تراکم عرضی (شانه فرش) ۷۰۰ گره و تراکم طولی (تراکم فرش) ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره هستند که معروفترین آن تراکم ۲۵۵۰ هست.

فرش ۷۰۰ شانه اصل و درجه یک معمولا به صورت ۸ رنگ یا ۱۰ رنگ با اختلاف قیمت جزئی عرضه می‌شوند. بافت هفتصد شانه با دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود که معروفترین آن HCPx2 می‌باشد که از دستگاه‌های مدرن و درجه یک در حال حاضر است.

مشاهده فرش ۷۰۰ شانه اصل کلیک کنید

فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی

به فرش هایی گفته می‌شود که به وسیله دستگاه‌های ۵۰۰ شانه بافته شده و توسط تغییراتی که در دستگاه داده شده با تراکم عرضی (شانه فرش) ۷۰۰ گره عرضه می شوند و معمولا دارای تراکم طولی (تراکم فرش) در حدود ۱۵۰۰ گره و به صورت ۷ رنگ در بازار موجود هستند.

این شاخه از فرش ماشینی یعنی ۷۰۰ شانه تبدیلی از ۷۰۰ شانه واقعی قیمت و کیفیت به مراتب پایین‌تری دارد که گاها در فروشگاه‌های نامعتبر، زیاد دیده می‌شود که به عنوان فرش ۷۰۰ شانه واقعی فروخته می شوند.

فرش طرح ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه بر خلاف اسمش در شاخه ی ۷۰۰ شانه قرار نمی‌گیرد و علت نام آن، بافته شدن طرح‌های جدید و پرفروش ۷۰۰ شانه در این دسته از فرش ماشینی هست و در واقع جزو دسته ی ۵۰۰ شانه ی فرش ماشینی قرار دارد که با تراکم عرضی (شانه فرش) ۵۰۰ گره و تراکم طولی (تراکم فرش) در حدود ۱۰۰۰ واقعی بافته می‌شود.

همچنین فرش طرح ۷۰۰ شانه با تعداد رنگ ۷ یا ۸ عرضه می‌شود که دستگاه‌های بافنده این نوع از فرش ماشینی دستگاه‌های کامپیوتری و به روزتری نسبت به ۵۰۰ شانه هستند و در رده بالاتری قرار می‌گیرند. فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه به خاطر قیمت کمتر و طرح‌های زیبای آن مورد استقبال قرار گرفته‌اند که با این وجود کیفیت خوبی هم دارند.

خرید فرش ارزان قیمت

نکات مهم
۱- پشت تمامی ۳ دسته بالا معمولا برچسب ۷۰۰ شانه زده می‌شود (یا توسط افراد سودجو برچسب آن کنده می‌شود یا تغییر می‌کند ) و از لحاظ ظاهری مصرف کننده عادی شاید قادر به تشخیص آن نباشد.

۲- قیمت واقعی طرح ۷۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه تبدیلی غیرممکن است که برابر با فرشی مثل ۷۰۰ شانه واقعی و درجه یک باشد و به مراتب ارزان تر است.

۳- همانطور که بارها گفتیم کیفیت فرش ماشینی را در درجه ی اول نخ استفاده شده و درصد خالص بودن آن و همچنین دستگاه بافنده مشخص می‌کند.

فرش‌های ارائه شده شرکت بست بافت تماما فرش ۷۰۰ شانه واقعی و بافته شده توسط دستگاه HCPx2 و درجه یک با ضمانت جنس می‌باشد، همچنین فرش های طرح ۷۰۰ و ترکیبی نیز ارائه می‌شوند که اختلاف قیمت مشهودی دارند.

در آخر توصیه ما تنها این است که هر نوع از فرش ماشینی را که می‌خرید با هر تراکم یا شانه، در درجه اول بهترین کیفیت آن را خرید کنید و سپس با قیمت واقعی و با آگاهی خرید کنید.

لینک های مفید