انتخاب رنگ فرش در هماهنگی با دکوراسیون

انتخاب رنگ فرش در هماهنگی با دکوراسیون

برای انتخاب رنگ فرش، اگر فضا را کوچک تر بخواهیم

ست دکوراسیون سرمه ای

به کار بردن فرش‌هایی با طرح‌های بزرگ، استفاده از پوشش‌های متفاوت برای کف در یک فضا، استفاده از قالی و قالیچه، مخصوصاً با رنگ ها و طرح‌های متفاوت فضا را کوچک‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد.

پوشش کف و ارتباط آن با ارتفاع فضا

به کار بردن کف پوشی با بافت درشت یا پرز بلند، سبب می‌شود این پوشش در چشم بیننده نزدیک‌تر دیده شود. همین تاثیر سبب می‌شود تا فاصله کف تا سقف هم کمتر به نظر آید.

کف پوش تیره‌تر از دیوارها

بهتر است رنگ انتخابی برای فرش، رنگی ساده، هماهنگ و تیره‌تر از دیوارها باشد، چرا که فضا را گرم و صمیمی، خانگی و دلچسب می‌نماید.

فرش و دکوراسیون آبی فیروزه ای

کف پوش روشن تر از دیوارها

به کار بردن رنگ روشن برای کف سبب می‌شود تا کف نوارانی و درخشان بنماید. انتخاب رنگی ساده، هماهنگ و روشن‌تر از دیوارها به کامل شدن این حس کمک می‌کند.

اگر بخواهیم فضا بزرگتر دیده شود

انتخاب پوششی یک دست و با رنگی ساده، بدون طرح با بافتی نرم سبب می‌شود فضا بزرگ تر به نظر آید و این تأثیر با ادامه این پوشش به دیگر راهروها و اتاق‌ها بدون انقطاع، بیشتر می‌شود. بنابراین اهمیت رنگ را نباید از نظر دور داشت، زیرا رنگ فرش به عنوان یک عامل مهم متحدکننده و تعیین کننده محدوده دید تلقی می‌شود. رنگ فرش باید معقولانه و با دقت و تأمل انتخاب شود.

فرش افشان کرمی گل مرغیدر مورد انتخاب رنگ فرش باید به نکات زیر توجه نمود.

  • از رنگ ‌های مورد علاقه‌تان استفاده کنید، چون احساسات شما مهم است و نشان دهنده شخصیت شماست.
  • طرح و ابعاد اتاق و رنگ وسایل به کار رفته در منزل را در نظر بگیرید.
  • میزان نور و روشنایی منزل را مد نظر قرار دهید.
  • برخی از بخش‌های تالار، چه از طریق هوا و چه در نتیجه رفت و آمدهای زیاد، در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می گیرد. باید سعی شود این گرد و خاک در روی کفپوش با توجه به رنگ آن، بد نما و زننده به چشم نیاید.
  • بعضی از رنگ‌ها می‌توانند این عیب را در خود پنهان کنند تا لحظه به لحظه در معرض دید قرار نگیرند. بهتر است در این قبیل جاها برای قسمت‌های سرو غذا و امثال آن، از طرح‌ها یا ترکیب‌های لکه لکه یا خال خال استفاده شود.
  • در قسمت‌هایی که رفت و آمد کم است و مشکل گرد و خاک بسیار کم یا احیاناً در حد صفر است، می‌توان برای انتخاب فرش دلخواه از رنگ های روشن استفاده نمود.
  • کفپوش محل‌های پر رفت و آمد باید دارای رنگ‌های تیره‌تر با بافت‌های مختلف و طرح‌های گوناگون باشد.

لینک های مفید

خرید-پشتی-سنتی