پذیرایی خود را بزرگ تر از آنچه هست نشان دهید! (تاثیر نور و تلویزیون در دیزاین خانه)

در طول سال‌های اخیر عوامل زیادی موجب کوچک شدن خانه‌ها شده‌اند. افزایش جمعیت، کمبود فضای ساخت‌وساز، بالا رفتن قیمت‌ها و بسیاری عوامل دیگر مردم را مجبور به زندگی در آپارتمان‌ خانه‌های کوچک کرده است. طراحی دکوراسیون در فضاهای کوچک سخت‌تر است. زیرا در صورت عدم رعایت برخی اصول برای بزرگتر نشان دادن خانه ، فضا کوچکتر از آن چه واقعاً هست به نظر می‌رسد. اما می‌شود با چند تغییر و ترفند فضای خانه را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان داد. از جمله رنگ‌آمیزی دیوار ، انتخاب کف‌پوش مناسب ، استفاده از تابلو و قاب ، انتخاب فرش مناسب و…

فضاهای کوچک، بسته و شلوغ باعث ایجاد حس کسالت، آشفتگی ذهنی و خستگی در افراد می‌شوند. اگر می‌خواهید در خانه یا آپارتمان کوچک خود فضای باز و حس خوبی داشته باشید، لازم است برخی نکات مهم در طراحی دکوراسیون را بیاموزید. در این مقاله به بررسی ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه می‌پردازیم. به خاطر داشته باشید که صرف دانستن این نکات برای طراحی دکوراسیون کافی نیست بلکه باید اصول اولیه را بیاموزید و سپس با استفاده از خلاقیت و سلیقۀ شخصی خود، خانه را به بهترین شکل ممکن دکور کنید.

از بهترین مدل فرش های ماشینی می توان فرش مشهد اشاره کرد.

انتخاب فرش مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه:

فرش، مخصوصاً در ایران، یکی از عناصر اصلی خانه است. اما با توجه به کوچک شدن خانه‌ها، برای انتخاب فرش نیز به دانستن نکاتی نیاز داریم.

 • در هنگام خرید به اندازۀ فرش توجه داشته باشید. فرش‌هایی که بیش از حد کوچک باشند فضا را کوچکتر نشان می‌دهند.
 • فرش باید حداقل تا زیر پایۀ اول مبل‌ها را بپوشاند.
 • طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره فضا رو کوچک نشان می‌دهند.
 • می‌توانید یک فرش بزرگ تک‌رنگ خنثی انتخاب کنید و روی آن یک قالیچۀ طرح‌دار بیاندازید.
 • فاصله گذاشتن بین فرش‌ها و فضا خالی میان آن‌ها، باعث بزرگ جلوه دادن خانه می‌شود.

تاثیر فرش بر دکوراسیون و فضای پذیرایی

در نظر بگیرید همه وسایل خانه چیده شده و هر کدام از وسایل جای خود را در خانه پیدا کرده اند و هرکسی بر حسب سلیقه و فضای خانه و اتاق خود نمی داند چه فرشی باید انتخاب کند ؟ یا اصلا فرش استفاده کند یا کفپوش ؟ ما در این مطلب به مزایا و تاثیرات بسیار جالب فرش در چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه می پردازیم تا در انتخاب و خرید فرش دلخواهتان کمکی کرده باشیم.

فرش و دکوراسیون داخلی خانه:

انسان امروزى تمایل بیشترى براى ایجاد فضا و چیدمان منحصر به فرد و شخصى ، در محیط اطراف خود دارد. این تمایل با پاندمی کرونا همراه شد و ما مجبور شدیم تا مدت زمانی طولانی را در یک محیط ثابت سپری کنیم. همین موضوع باعث شد تا این میل به چیدمان و شخصی سازی فضا‌ها افزایش پیدا کند و ما بیش از گذشته مشتاق به هماهنگ‌سازی فضاها با سبک‌زندگی و شخصیت خود شدیم.

ما عموما با داشتن یک فضای محدود ،علاوه بر تمایل به منحصر به فرد کردن فضا، اهمیتِ میزان کاربردی بودن چیدمان را نیز بیشتر می کند. و یا حتی نیاز برای ایجاد چیدمان‌هایی چند جانبه، به منظور افزایش کارآمدی فضاها را برای ما به وجود می آورد.

در این مقاله می خواهیم با شماردن مزیت‌های چندجانبه‌ی فرش‌ و کاربردهای آن را در چیدمان برای شما شرح دهیم؛ تا هم به اهمیت وجود فرش در چیدمان اشاره کنیم و هم نکاتی را بازگو کنیم که راهنمایی مختصری برای انتخاب کردن فرش متناسب با نیاز‌، شخصیت و سبک زندگی شما باشد.

معایب استفاده نکردن از فرش در چیدمان و دکوراسیون خانه چیست؟

استفاده کردن یا نکردن از فرش در چیدمان در اختیار و سلیقه‌ی شماست؛ اما از نظر بصری ، چیدمان خانه بدون فرش دچار کاستی و ناپیوستگی است.خصوصاً از نگاه ما ایرانیان که از کودکی با فرهنگ و فرش ایرانی بزرگ‌ شده‌ایم و نبود فرش در خانه برایمان غیر قابل تصور است. از لحاظ طراحی و دکوراسیون داخلی خانه هایی که از فرش استفاده نکنند ،به طور خلاصه به چند مورد اشاره می کنیم:

 • . پیوستگی بین اجزای چیدمان را برهم می‌ریزد.
 • . جای مشخصی برای قرار دادن مبلمان ندارید و دائماً مبلمان سُر خورده و نظم فضا را برهم ‌میزنند.
 • . بدون فرش چیدمان و دکوراسیون خانه شما‌ بی هویت است.

مزیت های مهم استفاده از فرش در چیدمان خانه:

فرش به علت میزان حجمی که از فضای چیدمان در بر می گیرد ، به تنهایی می تواند به شما کمک کند تا فقط با تعویض فرش بتوانید حال‌ و هوای فضا را سریعاً تغییر دهید. ضمن اینکه تغییر دادن فرش از تغییر دادن کل اجزای دکوراسیون مقرون به صرفه‌تر است . بعضی از کاربردهای چیدمانی فرش عبارتند از:

 • . با استفاده از فرش می توانید رنگ و روح به چیدمان خانه ببخشید.
 • . با کمک فرش می توانید فضا‌های متفاوت خانه را به هم متصل کنید و به چیدمانی یکپارچه برسید.
 • . با فرش می توانید فضاهای جدید و کاربردی خلق کنید.به طور مثال برای ایجاد یک فضای جدید می توانید  در کنار سالن پذیرایی، راه‌روهای کمی عریض،کنار پنجره‌‌های خالی یا فضاهای پرتی که قابل چیدمان نیستند ، از گلیم‌ یا قالی های کوچک استفاده کنید.همچنین اضافه کردن یک صندلی یا چند کوسن بزرگ یک فضای جدید در خانه و یک گوشه‌ی دنج برای مطالعه، نوشین قهوه یا کارکردن خلق کنید.
 • . با استفاده از فرش می توانید در سالن‌های یک‌تکه فضاهای مختلف (‌ ناهار خوری ، نشیمن ، پذیرایی ) را از یک دیگر تفکیک کنید و فضا را منظم و کاربردی تر کنید.
 • . به کمک فرش میتوانید،حس و حال کلی فضا را نسبت به شخصیت و سلیقه‌ی خود، تیره ، روشن ، گرم ،جسور، خنثی و … کنید.حتی می توانید با استفاده از دو فرش‌ متفاوت در فصول سرد و گرم، دو چیدمان با فضای کاملا متفاوت ،منزل خود را در بهار و تابستان شاداب‌تر و در فصل زمستان صمیمی‌ و گرم‌تر کنید.

تاثیر نور در انتخاب فرش:

هدف ما از نوشتن این مقاله بررسی تاثیر نور در انتخاب فرش می باشد.همانطور که می دانید نور گیر بودن خانه به دلیل وجود پنجره های متعدد یکی از محاسن خانه به شمار می رود؛در اکثر خانه ها نیز نور خورشید به وسیله پنجره های موجود در قسمت های مختلف خانه،داخل خانه گسترده می شود.اکثرا بخش هایی از خانه که از پنجره نور گیر برخوردار است و در معرض نور آفتاب قرار دارد،به وسیله ی فرش هایی پوشانده شده است که فرش ها نیز قاعدتا در معرض نور خورشید قرار خواهند گرفت.پس از گذشت یک مدت نسبتا طولانی شما متوجه تغییرات منفی به وجود آمده در فرش خود خواهید شد،این تغییرات می تواند کم رنگ تر شدن فرش یا از بین رفتن زیبایی اولیه فرش باشد.تابش مستقیم نور خورشید به فرش، می تواند یکی از بزرگترین دلایل ایجاد این تغییرات در ظاهر فرش شما باشد.باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که فرش شما بر اثر تابش نور خورشید جلوه اولیه خود را از دست بدهد؛بازگردان رنگ و جلوه فرش به هیچ عنوان میسر نیست،بنابراین می توان گفت بهترین راه برای حفظ رنگ و زیبایی فرش ها،پیشگیری از طریق ممانعت از تابش مستقیم نور آفتاب به فرش ها می باشد؛این کار را با روش های مختلفی می توان انجام داد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تاثیر نور خورشید بر فرش:

در تمام منازل قسمت هایی از اتاق ها هستند که با توجه به وجود پنجره به طور مستقیم در دسترس نور خورشید قرار می گیرند. به نوعی می توان گفت که یک قسمت نورگیر در برخی از اتاق ها و قسمت حال و پذیرایی وجود دارد. در تمام این قسمت ها از فرش های کوچک و بزرگ برای پوشاندن سطح آنها استفاده می کنند…

تاثیر نور خورشید بر انواع فرش:

از دست دادن کیفیت و جلوه ظاهری خیره کننده فرش، از بزرگترین صدماتی است که در اثر تابش نور خورشید بر فرش های دستبافت و قالیچه های گران قیمت،فرش های شرکتی حاصل می شود؛صدمات ناشی از نور خورشید بر روی فرش هایی که کیفیت پایین تری دارند و فرش های دست دوم،به مراتب سنگین تر خواهد بود.با این تفاسیر نور خورشید فارغ از نوع و جنس فرش می تواند اثرات سوء جبران ناپذیری را برای فرش ها به دنبال داشته باشد؛بنابراین برای حفظ زیبایی فرش و صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از راهکار هایی که در فوق به آن اشاره کردیم کمک بگیرید.

راه های در امان ماندن فرش ها از تابش مستقیم نور خورشید:

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم مهمترین عامل در تغییر رنگ و کم رنگ شدن فرش ها،قرار گرفتن آن ها در معرض نور آفتاب می باشد.در این قسمت از مقاله مربوط به تاثیر نور در انتخاب فرش به بررسی راه های جلوگیری از تغییر رنگ فرش می پردازیم. محدود کردن تابش نور آفتاب با استفاده از پرده های ضخیم همراه با رنگ های تیره،یکی از آسان ترین و موثر ترین راه ها برای جلوگیری از رنگ پریدگی فرش ها به علت تابش نور خورشید می باشد.یکی دیگر از روش های حفظ رنگ فرش،استفاده از روفرشی می باشد،در این صورت علاوه بر جلوگیری از تاثیر منفی نور خورشید،می توان از ورود ذرات ریز گرد و غبار نیز به لابلای الیاف فرش جلوگیری به عمل آورد.همچنین می توانید فرش ها را در قسمت هایی از خانه پهن کنید که کمتر در معرض نورخورشید قرار داشته باشد. یکی دیگر از راه های پر هزینه ولی بسیار موثر در امان ماندن فرش از صدمات نور خورشید،استفاده از پنجره های ضد نور می باشد؛این نوع پنجره ها از ورود اشعه مخرب فرابنفش به داخل خانه ممانعت می کنند.

تاثیر تلویزیون در دکوراسیون

تاثیر تلویزیون در دکوراسیون داخلی چیست و یا چگونه یک تلویزیون را در دکور خانه خود جای دهیم تا هماهنگی و تناسب زیبایی با دکوراسیون خانه داشته باشد؟ کجا بگذاریم تا به راحتی بتوان آن را تماشا کرد؟ تاثیر تلویزیون در دکوراسیون داخلی و زیبایی منزل و یا اتاق مد بسیار مهم و بسزاست و علاوه بر زیبایی نظر قرار دادن تلویزیون در چیدمان خانه به صورت اصولی، مستلزم رعایت اصول از ابتدا و برنامه ‌ریزی اساسی است.

تاثیر تلویزیون در دکوراسیون داخلی:

با تعیین و مشخص کردن یک نقطه کانونی در دکوراسیون شروع کنید. اگر تصمیم دارید نقطه کانونی دکوراسیون یا راس اتاق شما تلویزیون باشد، باید آن را در مرکز فضای نشیمن قرار دهید؛ اما اگر نقطه کانونی دکوراسیون شما به عنوان مثال شومینه یا هر چیز دیگری است، فضای نشیمن و چیدمان مبل را باید حول آن نقطه کانونی قرار دهید و تلویزیون را در نقطه ای از اتاق قرار دهید که به راحتی برای تمام افراد قابل دیدن باشد.

انتخاب کنید که آیا دوست دارید تلویزیون را به تنهایی روی میز تلویزیون مد نظر قرار دهید یا می‌خواهید آن را به دیوار متصل کرده و یا داخل جایگاه مخصوصی قرار دهید؟ این جایگاه می‌ تواند قفسه یا صفحه ای طراحی شده یا کتابخانه ای که در آن کتاب یا اشیاء دکوری چیده شده است و یا هر کجا متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی شما باشد.

برای قرار دادن تلویزیون در فضاهای کوچک، بهتر است ان را در گوشه ‌ای از اتاق قرار دهید که آخرین جایی است که توسط مهمانان هنگام ورود به اتاق دیده می‌شود.

نکته: فراموش نکنید و مطمین شوید که پشت تلویزیون فضای کافی و مناسب برای تهویه و همچنین جایی برای قراردادن سیم‌های تلویزیون و تجهیزات متعلق مربوطه وجود دارد. چرا که مهم ترین تاثیر تلویزیون در دکوراسیون داخلی زیبایی ان است.

میز تلویزیون خود را با توجه به شرایط منزل انتخاب کنید. اگر فرزند کوچکی دارید، میز های تلویزیون که دارای درهای قفل‌ دار است برایتان مناسب ‌تر خواهد بود؛ در غیر این صورت، بهتر است از درهای مخفی یا آکاردئونی استفاده کنید.


تلویزیون شیائومی ۵۵p1

P1 مدل
۵۵ اینچ سایز صفحه نمایش
۴K کیفیت تصویر
مشکی رنگ بدنه

یکی از محصولات میان ردی ی کمپانی شیائومی تلویزیون ۵۵ اینچ مدل ۵۵P1 می باشد. این محصول زیبا بسیار با کیفیت نیز هست. صفحه نمایش LED آن کیفیت بسیار خوبی دارد و سرعت رفرش تصاویر در این محصول ۶۰ هرتز می باشد. تلویزیون شیائومی مدل P1 مجهز به نسخه ی ۱۰ سیستم عامل اندروید است. نسخه ی ۵۵ اینچی دارای رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل است. این تلویزیون مجهز به سه پورت HDMI هستند. یکی از پورت ها ۲.۱ می باشد. پنل این محصول ۸۸% طیف رنگی NTSC و یا معادل آن ۹۴% طیف رنگی DCI-P3 میباشد. از دیگر فناوریهای به کار رفته در این محصول میتوان به  HLG, HDR10+, MEMC و Dolby Vision  نیز اشاره کرد.

طراحی ظاهری:

کمپانی شیائومی را به تولیدات تلفن همراه آن میشناسند؛ اما تولید مانیتور و تلویزیونهای این کمپانی در سالهای اخیر رشد خوبی داشته است. فریم اصلی پنل تلویزیون ۵۵ اینچ شیائومی مدل ۵۵P1 در بالا و چپ و راست به کمترین میزان رسیده است. فریم این محصول پلاستیک با کیفیتی از ABS است. وزن بزرگترین سایز این محصول ۱۱ کیلوگرم است. بنابراین نسبتا سبک است و به راحتی قابل جا به جایی است. این محصول دارای پایه های ظریف و محکمی است که قابلیت برداشتن دارند بنابراین میتوانید به کمک براکت آن را به دیوار وصل کنید.

کیفیت تصویر:

تلویزیون ۵۵ اینچ شیائومی مدل ۵۵P1 یک محصول میان رده است. این محصول به پنل VA مجهز است که ۱۰ بیت حجم دارد. کنتراست تصاویر در این محصول بسیار بالا است و رنگ مشکی عمیقی دارد. برای از بین بردن نویز و لرزش سرعت بازسازی تصاویر ۶۰ هرتز است؛ بنابراین نویز و لرزشی در تصاویر وجود ندارد. این تلویزیون ۱۷۸ درجه زاویه ی دید عمودی و افقی دارد. برای افزایش کیفیت تصاویر از تراشه های پرقدرتی استفاده میشود. این محصول از فناوری های +HLG، HDR10 و Dolby Vision و WCG برای بالا بردن کیفیت تصاویر استفاده میکند. این محصول کیفیت بالا و تصاویری درخشان و شفاف دارد که میتواند لذت تماشای تصاویر را برای شما دو چندان کند.

کنترل:

کنترل انتخاب شده برای این تلویزیون ۵۵ اینچی یک کنترل بلوتوثی مجهز به میکروفون است؛ بنابراین میتوانید از هرجایی تلویزیون خود را کنترل کنید. میکروفون این دستگاه به دستیار صوتی گوگل مجهز شده است و کاربری بسیار ساده ای دارد. این محصول دارای میکروفون داخلی می باشد که به شما امکان چت صوتی و صدور فرمانهای صوتی را میدهد. این میکروفون یک کلید سخت افزاری نیز دارد که به طور خودکار نور صفحه نمایش را متناسب با محیط تنظیم میکند.

پردازنده:

تلویزیون ۵۵ اینچ شیائومی مدل ۵۵P1 از تراشه ی Mt9611 کمپانی MediaTek استفاده میکند. این محصول دارای تراشه ی ۴ هسته ای است و پردازنده ی گرافیکی Mali G52 MP2 دارد. همچنین یک رم ۲ گیگا بایتی نیز دارد و حافظه ی ۱۶ گیگا بایتی برای ذخیره ی برنامه های مورد علاقه ی کاربران دارد.


تلویزیون شیائومی ۵۵A2

۲۰۲۲ سال عرضه (میلادی)
LED تخت با تراکم ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل نوع صفحه نمایش
۶۰ هرتز، زاویه ی دید ۱۷۸ درجه مشخصات تصویر
بیش از ۱٫۰۷ میلیون رنگ تعداد رنگ قابل نمایش
۲ گیگ رم و ۱۶ گیگ هارد حافظه حافظه

تلویزیون یکی از مهمترین وسایل خانه است. تلویزیون می‌تواند سینما، مانیتور بازی یا تبدیل به نمایشگر کاری شما شود. بنابراین باید هنگام قیمت تلویزیون هوشمند شیائومی دقت کرد و با توجه به نیاز خود بهترین مدل را تهیه نمایید. تلویزیون هوشمند شیائومی A2 55 یک انتخاب ایده‌آل برای شما خواهد بود. امکاناتی که این تلویزیون در اختیار شما قرار می‌دهد باور نکردنی است.

شیائومی از این قضیه چشم پوشی نکرده است که صدای ایده آل مکمل یک تصویر عالی از تلویزیون است و می تواند تاثیر ماندگاری را در ذهن ها به جا بگذارد. در تلویزیون A2 سیستم صوتی ۲ کاناله خروج صدا را بر عهده دارد که از هر کانال آن صدایی با قدرت ۱۲ وات خارج می شود که در جمع می توان گفت: توان صوتی ۲۴ وات را دارا می باشد. این تلویزیون همه چیز تمام با پشتیبانی از زبان فارسی می تواند از تمام جهات شما را ساپورت کند. قیمت اقتصادیِ آن در این روزای پر از دغدغه، می تواند گزینه ای عالی برای انتخاب شما باشد. برای اطلاعات بیشتر و نحوه ی گارانتی طلایی یا نقره‌ای در ژیار کالا با مشاوران ما در قسمت فروش در ارتباط باشید.

طراحی بی نظیر از برند شیائومی:

تجربه ی بصری همه جانبه را روی نمایشگر باریک و تمام صفحه داشته باشید! با دیدن تلویزیون های جدید و مدرن امروزی به نکته پی می‌بریم که هر چه ضخامت نمایشگر و فریم دور آن کمتر باشد، دیدن برنامه های تلویزیونی جذاب‌تر می‌شود و هر کاربر غرق در تصویر می‌شود. حاشیه‌ی بسیار باریک تلویزیون سری فایر شیائومی ۵۵A2 آن را از یک سرو گردن از سایر تلویزیون های معمولی ارتقا داده است. به گفته‌ی خود شیائومی زمانی که تلویزیون روشن است به سختی می توانید مرز تصویر و فریم را احساس کنید. رنگ مشکی نمایشگر با بیشتر دکوراسیون خانه‌ها ست می‌شود. پایه‌ی این تلویزیون متفاوت‌تر از همیشه طراحی شده و نمای خاصی را به وجود آورده است. قابلیت تنظیم پایه را ندارد اما با جدا کردن آن می توانید تلویزیون با براکت ۳۰۰ × ۳۰۰ میلی‌متر به دیوار وصل کنید.

پردازنده گرافیکی در تلویزیون فورکی شیائومی: A2

پردازنده ی A55 و پردازنده ی گرافیکی Mali G52 MP2 در تلویزیون ۵۵ اینچ شیائومی A2 با هم و در کنار هم منجر به تولید تصاویری بی نقص می شوند. حافظه ی بزرگ ۱۶ گیگا بایت دارا می باشد از این رو دیگر لازم نیست نگران دانلود برنامه ها دلخواه خود باشید. این تراشه ی کوچک و قدرتمند فضای بزرگی را برای برنامه های مورد علاقه ی شما قرار داده است تا بتواند یک تجربه ی سرگرمی هیجان انگیز را به مردم ارائه دهد. از طرف دیگر در دقت و پردازش تصاویر، دارایعملکردی سریع و روان می باشد.

درگاه ها و راه های اتصال با نمایشگر:

دریایی از پورت های ارتباطی در تلویزیون ۲۰۲۲! ورودی و خروجی های یک تلویزیون جز مهم ترین ویژگی های آن محسوب می شود. شیائومی هم طبق معمول مدل های مختلف تلویزیون ۲۰۲۲ را به یک سری راه های ارتباطی مجهز کرده است که یکی از آن مدل ها، تلویزیون Xiaomi A2 می باشد. این نمایشگر قابلیت اتصال از طریق بلوتوث را دارا می باشد. بلوتوث نسخه ۵٫۰ در سریع ترین زمان ممکن بدون دخالت هیچ گونه سیمی، راه ارتباطی را برقرار می سازد.

۳ HDMI

 

۲ USB

 

۱ OPTICAL

 

دارد LAN

 

ورژن ۵

 

Bluetooth

 

امکانات و توانایی های هوشمند:

اسمارت بودن تلویزیون تنها به معنی دسترسی به اینترنت و وای فای نیست بلکه وجود برنامه ها و یا امکاناتی که برای راحتی زندگی کاربران در نظر گرفته شده. سیستم عامل اندروید جز ویژگی های کاربرپسند تلویزیون‌های شیائومی محسوب می شود که با آن راهی ساده تر را برای سرگرمی هایی که دوست دارید، در پیش بگیرید. در میان بیش از ۴۰۰۰۰۰ برنامه ی پیشنهادی، موارد دلخواه خود را انتخاب کنید و به دیدن آن بپردازید و یا می توانید تمام برنامه‌هایی که دوست دارید را در یک مکان دانلود و ذخیره کنید. هر آنچه را که در تلویزیون نیاز دارید با صدای خود به دست بیاورید!

هوشمندی تمام عیار را به سیستم عامل اندروید ورژن ۱۰ بسپارید! دستیار صوتی گوگل در تلویزیون هوشمند شیائومی A2 به کاربران این امکان را می دهند تا از طریق صدای خود کارهای بیشتری را در تلویزیون انجام دهید و یا حتی می توانید سایر دستگاه های هوشمند خانه ی خود را از این راه کنترل کنید. با فناوری Chromecast تمام تصاویری که دوست دارید را از داخل گوشی به صفحه نمایش بزرگ تر شیائومی انتقال دهید و سرگرمی‌های مورد علاقه ی خود را که در داخل گوشی های شخصی است در نمای گسترده‌تری به تصویر بکشانید. البته نا‌گفته نماند که این محصول علاوه بر مرور گر وب از برنامه ای یوتیوب، نتفلیکس و آمازون پشتیبانی می کند.

سخن آخر:

با بررسی موشکافانه و توضیحات مفیدی که در بالا در مورد تلویزیون شیائومی A2 اشاره شده به طور یقین می‌توان گفت یکی از بهترین تولیدات تلویزیون سال ۲۰۲۲ است که در ۵ سایز ۴۳، ۵۰، ۵۵ و ۵۸ اینچ ساخته شده است. دارای طراحی بسییار زیبا با فریم نازک است که هیچ گونه حواس پرتی را برای کاربر به وجود نمی‌آورد. رنگ مشکی بدنه و پایه های وسط ویژگی بارز طراحی آن می‌باشد. تمام درگاه ها و راه های ارتباطی مانند ۳HDMI، کابل اپتیکال، ۲USB و خروجی هدفون در پشت محصول جای داده شده‌است.

تلویزیون شیائومی ۶۵ ۴S

تلویزیون شیائومی Mi TV 4S در این نسخه از خود مخصوص ریجن هند است و با مدل L65M5-5SIN شناخته می شود. البته این مدل برای تلویزیون ۴x نیز هست که نشان از تشابه تولید دو تلویزیون ۴x و ۴s دارد. ۴s ریجن هند یک تلویزیون کامل است که می توان کیفیت و قیمت را با هم تجربه کرد. این تلویزیون دارای رام گلوبال است که با وجود برنامه ی پچ وال ۳ برای ریجن هند شخصی سازی شده است. نظر به موفقیت ۴x نسبت به ۴s از نظر ظاهری و رضایت مشتریان، شیائومی تصمیم گرفته است که تلویزیون ۶۵ اینچی ۴s خود را کاملا مشابه با مدل ۴x به بازار عرضه کند تا زیبایی ظاهری که به دلیل ضخامت کمتر آن هست بیشتر خودنمایی کند. با ما برای بررسی دقیق تر این محصول همراه باشید. اگر طرفدار تلویزیون های با سایز بزرگ هستید از صفحه ی ابر تلویزیون شیائومی یعنی تلویزیون مکس ۸۶ دیدن کنید و یا اگر قصد خرید تلویزیون های شیائومی را دارید بد نیست از صفحه تلویزیون های شیائومی سایت PB360 به عنوان مرجع رسمی قیمت تلویزیون های شیائومی و تنها فروشنده ی تلویزیون های هوشمند شیائومی با گارانتی در کشور دیدن کنید.

مشخصات:

L65M5-5SIN مدل
۱۸٫۲ کیلوگرم وزن
طول ۱۴۵ و ارتفاع ۸۴ سانتی متر ابعاد
IPS تکنولوژی صفحه

طراحی و ساخت تلویزیون شیائومی ۶۵ اینچی :

مهم ترین بهبود ظاهری ۴s نسخه ی هند نسبت به مدل قبلی خود کاهش ضخامت ۳ سانتیمتری! آن است. چنین کاهش ضخامتی باعث افزایش دو چندان زیبایی تلویزیون شده است. البته این کاهش ضخامت با فریم آلومینیموم آندایز شده و پایه های فولادی نیز همراه شده است تا ظاهر آن به معنی کامل لوکس تر شود. برای اینکه شیائومی از برند های مطرح دنیا عقب نیفتد تصمیم گرفته است که قاب پشتی تلویزیون که یک نوع حس پلاستیک بازیافتی را منتقل می کرد را با یک پلاستیک طرح دار جایگزین کند تا تا اینجای کار همه چیز بهتر باشد.

کیفیت تصویر تلویزیون های شیائومی:

علی رغم استفاده از پنل IPS مانند تلویزیون های ۴s ریجن اسپانیا و ۴x، تلویزیون ۶۵ اینچی ۴s ریجن هند از مزیت های هر یک از این تلویزیون ها نیز استفاده کرده است. برای مثال الگوریتم های Wide Colour Gamut (WCG) و Vivid Picture Engine و زمان پاسخگویی ۹ میلی ثانیه و کنتراست ۱:۱۵۰۰ که برای یک پنل IPS بسیار خوب است، از عمق رنگ ۳۰ بیتی در کنار عمق پیکسل ۱۰بیتی استفاده کرده است تا نسبت به ۲۴ بیت رنگ نسخه ی اسپانیا برتری بهتری داشته باشد. علاوه بر این، تلویزیون ۴s نسخه ی هند از +HDR10 مانند نسخه ی اسپانیا استفاده می کند که نسبت به ۴x برتری دارد. در کل این تلویزیون ۴K تمام نکات مثبت هر دو تلویزیون نسل قبلی خود را در خود جمع کرده است.

پورت های متنوع تلویزیون هوشمند شیائومی:

ترکیب و تنوع پورت ها در تلویزیون هوشمند شیائومی ۴X به خوبی حفظ شده و کاملا مشابه سری S می باشد. دو پورت USB، دو پورت HDMI از نوع FHD، یک پورت HDMI از نوع ۴K ARC، ورودی گیرنده های داخلی و خارجی، ورودی و خروجی AUX 3.5 میلیمتری، پورت شبکه و یک پورت AV و یک درگاه اپتیکال در این تلویزیون تعبیه شده است.

خرید و قیمت تلویزیون شیائومی:

تلویزیون شیائومی ۴S یک بهبود واضح در تلویزیون شیائومی است. البته افزایش قیمت آن به نسبت بهبود های آن ناچیز است. با توجه به قابلیت ها و همچنین بهبود های صورت گرفته و البته قیمت آن، پیشنهاد می شود این تلویزیون را  برای خرید حتما مد نظر قرار دهید. هم اکنون می توانید برای خرید تلویزیون شیائومی با گارانتی ۱۸ ماهه ی داتیس برتر از اقدام نمایید.

سوالات متداول:

چه نوع گیرنده هایی در این تلویزیون بکار رفته و تفاوت آنها چیست؟

این تلویزیون دارای دو گیرنده داخلی و خارجی است. گیرنده ی داخلی با نام DVB-T2 و گیرنده ی خارجی با نام DVB-S2 نشان داده می شود. با توجه به اینکه گیرنده ها نسخه ی دوم هستند، می توانند شبکه های ۴K و HEVC را دریافت کنند.

آیا این تلویزیون از زبان فارسی پشتیبانی می کند؟

این تلویزیون می تواند ورودی زبان فارسی داشته باشد. برای این کار فقط لازم است نرم افزار “Keyboard for android tv” را از پلی استور گوگل روی تلویزیون نصب کنید. سپس از منوی تنظیمات باید این کیبورد را به عنوان پیشفرض سیستم انتخاب کنید. همچنین باید تیک زبان فارسی را در آن بزنید.

مدل دقیق این تلویزیون چیست و مربوط به چه سالی است؟

نام دقیق تلویزیون Mi TV 4S و مدل دقیق آن L65M5-5SIN است. این تلویزیون برای بازار کشور هند برای سال ۲۰۲۱ تولید شده و در سایت رسمی شیائومی برای هند موجود است.

تلویزیون شیائومی ۶۵ ۴x

تلویزیون شیائومی ۶۵ اینچی مدل :

به دنبال استقبال بی نظیر خریداران از تلویزیون شیائومی سری ۴S ، برند شیائومی سری جدید از تلویزیون های خود را با نام سری ۴X وارد بازار کرد که دارای قابلیت های شگفت انگیز و ویژگی های باور نکردنی بودند. با ما همراه باشید تا تلویزیون ۶۵ اینچی سری ۴x  شیائومی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

کیفیت تصویر نفس گیر در تلویزیون ۶۵  اینچی سری:

برای همه خریداران مهمترین اولویت در هنگام انتخاب تلویزیون، کیفیت تصویر آن است. نکته جالب توجه در تلویزیون سری ۴X شیائومی کیفیت فوق العاده تصاویر ایست که با بهترین برند های تلویزیون در جهان رقابت می کند. صفحه نمایش با استفاده از موتور تصویر Vivid Picture Engine ، دقت رنگ و تصاویر فوق العاده ای را ارائه می دهد. کیفیت  ۴K  HDR تلویزیون با کنتراست بی نهایت ، درخشندگی قدرتمند می تواند تماشاگران را متحیر کند.  تراشه Reality Flow کلیه فریم‌های تصویر را تجزیه و تحلیل کرده و با تبدیل آنها در قالب ۶۰ هرتز، تصویر بسیار واضحی را به نمایش می گذارد.

بالا ترین مشخصات فنی در تلویزیون شیائومی:

مشخصات فنی یک تلویزیون جزو مواردی است که خریداران باید حتما به آن توجه داشته باشند. پردازنده ۴ هسته ای ۶۴ بیتی FLAGSHIP  در این تلویزیون به معنای سرعت بسیار بالا پردازش تصاویر و دیگر موارد است.

پورت ورودی و خروجی تلویزیون:

تعداد پورت های خارجی در این تلویزیون بسیار مناسب است که می تواند به ویژگی بی نظیر برای خرید تبدیل شود. ۳ پورت HDMI، قابلیت ARC، دو ورودی کابل USB ، یک ورودی هدفون، ورودی های AV، ورودی شبکه، ورودی آنتن، پورت OPTICAL OUT

۴K HDR کیفیت تصویر
۶۵ سایز
اندروید۹ سیستم عامل
۱۶GB حافظه داخلی
دارد بلوتوث

طراحی ظاهری منحصر به فرد با قالب فلزی:

برای افرادی که ظاهر تلویزیون برایش بسیار مهم است باید گفت قالب شیک این تلویزیون به همراه پایه های آن فلزی هستند و می توانند طراحی منزل شمارا بسیار شیک و خاص کنند. این تلویزیون قابلیت اتصال به دیوار را نیز دارد.

ویژگی های برتر تلویزیون شیائومی ۶۵ اینچی:

سری ۴X تلویزیون شیائومی دارای ویژگی های برتری نسبت به سری قبلی اش یعنی ۴S  دارد، که شامل فونت های جدید و چینش راحت است که کشف و پیمایش محتوا را بصری سریع تر می کند. طراحی پنلی اختصاصی برای تماشای برنامه های ورزشی. اسکرول Horizontal یعنی افقی باعث کشف آسان مطالب می شود.

بالا ترین مشخصات فنی در تلویزیون شیائومی :

مشخصات فنی یک تلویزیون جزو مواردی است که خریداران باید حتما به آن توجه داشته باشند. پردازنده ۴ هسته ای ۶۴ بیتی FLAGSHIP  در این تلویزیون به معنای سرعت بسیار بالا پردازش تصاویر و دیگر موارد است.

دیدگاهتان را بنویسید