چگونه خمیر بازی را از روی فرش پاک کنیم؟

چگونه خمیر بازی را از روی فرش پاک کنیم؟

در ادامه مقالات نگهداری فرش در این مطلب در رابطه با لکه های خمیر بازی کودکان توضیح می دهیم.

برداشتن خمیر بازی نرم از فرش

اگر خمیر بازی که در فرش گیر کرده هنوز نرم است ، می توانید به راحتی لکه آن را برطرف کنید ، در حالتی که خمیر نرم است ، یک توپ تنیس روی آن قرار دهید و بردارید ، تا تمام خمیر از فرش برداشته شود. در صورتیکه توپ تنیس ندارید، میتوانید با دست خمیر بازی را گلوله کرده و بردارید.

برداشتن خمیر بازی خشک شده از فرش

اگر خمیر بازی در الیاف فرش خشک شده است . با دست خمیر خشک شده را بمالید تا خرد و تکه تکه شود، همچنین می توانید با، برسی کوچک ، فرش روی خمیر بازی خشک شده بکشید و آن را از تار و پود فرش جدا کنید (توجه کنید که این برس باید زبر باشد) سپس فرش را جارو برقی بکشید تا تمام تکه های خمیر بازی از الیاف فرش خارج شود.

شستشوی رنگ خمیربازی

اگر خمیر بازی شما رنگی است و به فرش رنگ پس داده است ، با حوله تمیز و سفید آغشنه به الکل سفید ، روی آن بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید و تمام رنگ خمیر بازی را بگیرید.

شستشوی فرش

پس از جدا کردن خمیر بازی از الیاف فرش ، مقداری شامپو فرش را با آب گرم مخلوط کنید و با برس زبر روی فرش بکشید تا لکه کاملا شسته شود. سپس برس زبر خود را بشویید و با آن دوباره لکه را با آب گرم بدون هیچ ماده اضافی بشویید .

اگر بخواهیم فرش زودتر خشک شود میتوان با جاروبرقی فیلتر دار بقیه رطوبت را خشک کنیم.

نکته قابل توجه این است که هرچه زودتر لکه های روی فرش را برطرف کنیم فرآیند تمیز کردن آن آسانتر خواهد بود و اثر لکه زودتر از بین میرود.

مواظب باشیم که به هیچ عنوان از جوهر نمک برای پاک کردن لکه های روی فرش استفاده نکنیم، زیرا که باعث پوشیدگی الیاف فرش می شود.

رفتن به فروشگاه

کانال تلگرام بست بافت

پیج اینستاگرامی بست بافت

دیدگاهتان را بنویسید